Bilgi

Kocasını seven ailesine katlanır.
Çocuklarından biri 25 yıl önce kaybolmuş, geleneksel, kalabalık bir Türk ailesi…
Birbirinden çok farklı iki aile komşu olursa ve Tarık’ın aslında kaybolan o çocuk olduğu ortaya çıkarsa ne olur? Tabi ki tam bir komedi olur.
Ünlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken, sırlarıyla sizi meraklandıracak, neşeli hikayesiyle içinizi ısıtacak; Kocamın Ailesi FOX’ta!

Künye

Yapım Yapımcı Yönetmen
Mia Yapım Banu Akdeniz Kemal Uzun
Senaryo Müzik
Nuray Uslu
Verda Pars
Şeyda Delibaşı
Cem Özkan

Tanıtımlar

Oyuncular

Tarık

Gökhan Alkan

5 yaşında evlatlık verilmiş, Almanya’da bir ailenin yanında büyümüş, tıp okumuş ve Türkiye’ye dönüp cerrah olmuş. Yakışıklı, sevecen, büyük gönüllü ancak aile özlemiyle dolu bir genç adam.

Güneş

Yeliz Kuvancı

Tarık’ın okul arkadaşı Cücü’nün kuzeni. Canlıya saygı duyan adalet duygusu gelişmiş bir veteriner. Hiç evlenmemiş ancak ailesindeki tüm kadınlar kocalarının aileleri yüzünden boşanmış. Aileci, elinden iş gelen eğlenceli bir genç kadın.

Mukadder Ar

Ayşenil Şamlıoğlu

Zafer’in karısı. Çocuklarının annesi, iyi kalpli, duygularını saklamayı başaramayan, sevgi ve saygı dolu bir kadın. 25 yıl önce oğlunu kaybetmenin acısıyla yaşamakta ve bir gün Engin’ine kavuşacağından emin.

Pelin

Beren Gökyıldız

Tülay’la Hakan’ın 6 yaşındaki bilmiş kızları.

Zafer Ar

Erman Okay

Hikmet’in ortanca oğlu. Aile işi olan pastaneyi devralmış işletiyor. Duygularını belli etmeyen ancak dünya iyisi bir baba. Kayıp oğullarını aramayı ailenin kadınlarına yasaklamış, ailesinin geri kalanını daha fazla üzmemek için.

Şeniz

Yeşim Salkım

Sefer’in karısı. Çok güzel ve alımlı… Herkese nazik ve saygılı davransa da kendi içinde hesaplaşmaları olan bir kadın. Tüm derdi Ar ailesi

Miray Ar

Seçil Buket Akıncı

Zafer’le Mukadder’in ortanca kızları. Ağabeyinin kaybından kendini suçlayan bu yüzden de ailenin erkek evlat ihtiyacını karşılamak için erkeksileşmiş kızları. Bitirim, cesur bir kız. Erkeklerle ve kadın zevkleriyle işi olmaz, ağaç oyma işi yapar. 8 aylık doğmasaymış, ağabeyi kaybolmayacakmış. Makyajla yakından uzaktan alakası yoktur. Ailesine çok önem verir ve ilerleyen bölümlerde Fatih ile sevgili olmuştur. 47. bölümde yurt dışına okumaya gider. (47. bölüme kadar Miray karakterini Seray Kaya canlandırmıştır.)

Fatih Saraçlı

Ahmet Kayakesen

Yonca’nın patronu. Biraz duruk bir tip olmakla birlikte iyi eğitimli, zeki, insanların zaaflarını kullanmayı becerebilen ancak ilişki kurma konusunda beceriksiz, empatik olmayan bir genç. İlerde Miray’la bir ilişki yaşayacak.

Esma

Zuhal Yalçın

Can’ın delidolu annesi. Sıkıntıya gelemeyen, oğluna meftun bir anne. Gerektiğinde kızını acımasızca yermekten çekinmeyen, dobra bir kadın. Emekli Coğrafya öğretmeni.

Gazanfer Ar

Şehsuvar Aktaş

Hikmet’in bir işe yaramaz, aklı beş karış havada oğlu. Çalışmadan köşeyi dönmenin peşinde beceriksizce çabalamakta. Her şeyin kolayına kaçmaya çalışan, sürekli yemek yiyen, keyfine düşkün hayırsız ancak komik karakter. 50. bölümde karısıyla birlikte Amerika’ya gider.

Gülay Ar

Buse Arslan

Zafer’le Mukadder’in en küçük işveli kızları. Güzellik merkezinde çalışıyor, bakımlı, iyi giyinmeyi, şık yerlerde gezmeyi seven bir genç kız. Bahadır ilk sevgilisi ancak kendisini aldattığı için erkeklere inancını yitirmiş ve tüm erkekleri eğlenmek için etrafına topluyor. Onlardan hediyeler kabul edip, keyifli vakit geçiriyor ancak asla yanına fazla sokmuyor. Aslında gerçek aşkı bulmak istiyor.

Tülay

Füsun Kostak

Zafer’le Mukadder’in büyük kızı. 2 senelik bir üniversite bitirmişse de genç yaşta aşık olduğu Hakan’la evlenip mütevazi bir hayat yaşayan ev hanımı. Hayatı ailesinden ibaret.

Sefer Ar

Kenan Bal

Hikmet’in en büyük oğlu. Sürekli yurt dışındadır. 50. bölüme kadar hiç çıkmamıştır. Çok disiplinli bir insandır. Herkesten sakladığı gerçekler vardır.

Hakan Okay

Kadir Kandemir

Tülay’ın dikiş tutturamayan eski kocası. Lise mezunu yıllarca ıvır zıvır işlerde çalışıp ailesini geçindirmeye çalışırken garson olarak girdiği lüks bir restorantın müdürü oluyor ve hayat standardı değişiyor.

Yonca

Selen Seyven

Tarık’ın karısı. Beynindeki anevrizma olmasından dolayı ölmüştür. Ölümünden sonra Tarık perişan olmuştur ta ki Güneş’i bulana kadar.

Can

Genco Özak

Esma’nın biricik oğlu. Kadınları ciddiye almayan, bir türlü üniversite bitiremeyen, küçük çocuklara ders vererek geçinen aklı beş karış havada, yakışıklı bir genç. Annesinden ve diğerlerinden gizli olarak askere gitmiştir.

Zuhal Öztuna

Elif Çakmak

Güneş’in en küçük ablası. Biraz saf olmakla birlikte en yufka yüreklisi. Fransa’da moda okumuş, dünyaca ünlü defilelere kreasyon hazırlamış ancak ailesinden uzak kalamadığı için her şeyi bırakıp İzmir’e dönmüş, işini özel hayatına karıştırmaktan hoşlanmadığı için giyimine kuşamına pek özenmeyen şaşkın ama candan abla. Küçük kardeşi için Karşıyaka’yaki yalıyı satıp Ar Apartmanı’ndan bir daire alıp tüm aileyi Apartmana mahkum etmiş, fena mı olmuş? Tam tersi, herkesi bir araya toplamayı başarmış işte.

Dilaver Ar

Cengiz Bozkurt

İsot’un oğlu… Hikmet’in tatlı belası yeğeni. Astroloji ve metafizikle ilgileniyor, canı kadar kıymet verdiği vosvosu Gülizar’la iyi bir takım olmuşlar. Hastanelere tıbbi malzemeler satıyor. Hayatına yıldızlara bakıp yön veriyor, insanlarla ilişkilerine de. Kendini ‘Horoskobun oğlu’ olarak tanımlıyor. Çevresine karşı oldukça yardımsever, herkesin derdine ortak olmaya ve yardım etmeye çalışıyor ancak bunu yaparken burçlardan ve yıldızların konumundan beslenmesi her zaman iyi sonuçlar veremeyebiliyor. Bu da aile içinde keyifli bir komediye neden oluyor, ne kadar felaketlere neden olursa olsun, sonuçta işe yarıyor mu? Bal gibi de yarıyor evet!…

Akın Ertekin

Barış Murat Yağcı

28 yaşında Saraçlı Hanedanı’nın asi çocuğu, Canan Saraçlı’nın yeğeni, Fatih Saraçlı’nın dayısının oğlu…

Sosyal Medya

INSTAGRAM