Bilgi

Sonunda Türkiye de AB’ye girdi…
Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! “Avrupa Avrupa” Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyeliğinin onaylandığı gece başlar. Beceren ailesinin coşkuyla karşıladığı bu durum, Koparan’lar için pek de keyif verici olmaz.
İlk bölümden itibaren keyifle ve kahkahalarla seyredeceğiniz bu proje, hepimize şimdiden aynı soruyu düşündürtmeye başladı bile… Evet; Türkiye gerçekten AB’ye girse neler olur?

Künye

Yapım Yapımcı
Mia Yapım Banu Akdeniz
Senaryo Yönetmen
Fethi Kantarcı
Saygın Delibaş
Barkın Şenüren
Şafak Bal

Bölümler

Oyuncular

Ferdi Koparan

Tarık Ünlüoğlu

Koparan ailesinin babası. Tırcılık yapmıştır. Emre ve Gül adında iki çocuğu vardır. Sürekli olarak Mahir’e takılır. 3. Sezonda şirketin yeni şubesini açmak için Gülbahar ile Irak’a gider. (Rol aldığı bölümler: 1-79)

Gülbahar Koparan

İpek Tuzcuoğlu

(Rol aldığı bölümler: 1-13)Koparan ailesinin annesi. Çocuklarına düşkün, hamarat tipik bir Türk annesidir. Karşı daire komşusu Nermin ile her zaman münakaşa içindedir. Ferdiyle birlikte kısa süreliğine Irak’a gitmiştir.

Gülbahar Koparan

Ebru Cündübeyoğlu

(Rol aldığı bölümler: 14-79)Koparan ailesinin annesi. Çocuklarına düşkün, hamarat tipik bir Türk annesidir. Karşı daire komşusu Nermin ile her zaman münakaşa içindedir. Ferdiyle birlikte kısa süreliğine Irak’a gitmiştir.

Nermin Beceren

Zuhal Topal

(Rol aldığı bölümler: 1-91) Beceren ailesinin annesi. Nermin Avrupa özentisi bir sosyetiktir. Aralarda İngilizce kelimeler kullanır. Gülbahar ile sürekli bir münakaşası vardır. 79. bölümde ikizlere hamile kalır.

Mahir Beceren

Şehsuvar Aktaş

(Rol aldığı bölümler: 1-91) Beceren ailesinin babası. Mahir bir kabzımaldır. Evde Nermin ona ot yedirse de çarşıya gidince et yemeğine doymaktadır. Ferdi ile hem dünür hem ortaktır.

Tarık Papuççuoğlu

Ayhan Gürleyen

(Rol aldığı bölümler: 80-91) Eski pehlivandır; ama kendini halen pehlivan sandığı için eşi Saadetle evlilikleri boşanmaya kadar gelmiştir. 3. sezonda Ferdi ve Gülbahar’ın yokluğunda Emre’ye bakmak için gelmiştir.

Saadet Gürleyen

Günay Karacaoğlu

(Rol aldığı bölümler: 80-91) Gürleyen ailesinin kraliçesidir. 3. sezonda Ferdi ve Gülbahar’ın yokluğunda Emre’ye bakmak için gelmiştir. Nermin’le gelir gelmez kavgaya başlamıştır.

Muhtar Hıdır

Kadir Çöpdemir

(Rol aldığı bölümler: 1-91) Adı gibi mahallenin eski muhtarıdır. Tekin’in en iyi arkadaşıdır. 1. sezonda Avrupa Fahri Danışmanı iken 2. sezonda Tekin’le ATM Kafe’yi işletmektedir. Tekin’in yokluğunda bulanıma girmiştir.

Tekin Tokatçı

Durul Bazan

(Rol aldığı bölümler: 1-91) Koparan ailesinin dayısı. Gülbahar’ın kardeşi. Adı gibi tokatçı ve kurnaz bir kişiliği vardır. Panpişi Muhtar ile her işe girerler ve muhakkak o işi batırırlar. Matmazel Katrine ile ikinci sezonda evlenir. 3.sezonda evliliğini kurtarmak için Matmazel’in arkasından Fransa’ya gider.Asıl soyadı Tokatlı’dır.

Gül Koparan Beceren

Selen Seyven

Koparan ailesinin kızı. 2. sezonda ise Can ile evlenmiştir. Kıskanç, çatlak; ama şirin bir karakterdir. Kaynanası Nermin ile aralarında rekabet vardır. 79. bölümde hamile kalır. Hamileyken Can’a çok çektirir.

Can Beceren

Burak Serdar Şanal

(Rol aldığı bölümler: 1-91) Beceren ailesinin oğlu. 2. sezonda annesine ve Ferdi’ye rağmen Gül ile evlenir. Baba olmaya hazırlanır; ama bu hiç kolay olmayacaktır.

Nezahat

Bahar Süer

(Rol aldığı bölümler: 80-91) Mahir’in üvey kız kardeşidir. Evlendiklerinin ertesi günü İstanbul’a Avrupa Apartmanı’na taşınırlar. Kendinden yaşça büyük birisiyle evlenmiştir.

Ahmet Saraçoğlu

Malik

(Rol aldığı bölümler: 80-91) Kayseri’nin ünlü iş adamıydı; fakat Nezahat’le evlenmek için servetinin 3/4’ünü devretmiştir. Mahir’le tanışmaları tam bir fiyasko olmuştur.

Matmazel Katrine

Simge Selçuk

(Rol aldığı bölümler: 1-79) Fransız Türkolog’tur. 1. sezonda Türkiye’ye araştırma için gelmiş bu yüzden de İstanbul’a, Avrupa Apartmanı’na yerleşmiştir. 2. sezonda ATM Kafe’de aşçılık yapar. Tekin ile evlenir. 3. Sezonda Fransa’ya gitmiştir.

Mehmet Ali Giritli

Barış Refikoğlu

(Rol aldığı bölümler: 1-53) Avrupa Avrupa Apartmanı’nın kapıcısıdır. Bazı bölümlerde ATM Kafe’de gitar çalmaktadır. Zaten o gitar sayesinde Yeşim ile evlenmiştir.

Yeşim Giritli

Zehra Evliya

(Rol aldığı bölümler: 1-53) Avrupa Avrupa Aparmanı’nın kapıcısı Mehmet Ali ile evlenmiştir. 1 çocuğu vardır.

Emre Koparan

Durukan Çelikkaya

(Rol aldığı bölümler: 1-91) Koparan ailesinin küçük oğlu. Oğlan dayıya çeker tezinin en açık kanıtıdır. Tokatçılık işinde dayısıyla yarışır. Didem’i (Yaren AYNUZ) seviyordur.